Cebinizdeki Windows 10 (Windows10’u Usb Bellek Üzerine Kurmak ve Çalıştırmak)

Evet, daha eski bir Windows sürümüne sahip bir bilgisayarı kullanırken kullanışlı bir seçenek olan Windows10'u bir USB sürücüsünden yükleyebilir ve çalıştırabilirsin2 dakikada okuyabilirsiniz


538
131 Paylaşım, 538 Beğeni

Belki de size ait olmayan bir bilgisayar kullanıyorsunuzdur ve Windows 10'u özlüyorsunuz . Ne yapabilirsin? Doğrudan Windows 10 çalıştıran bir USB sürücüsü oluşturun.

En az 16GB boş alan, ancak tercihen 32 GB olan bir USB flash sürücüye veya harici sabit sürücüye ihtiyacınız olacaktır . USB sürücüsünü Windows 10 ile kullanmak için WinToUSB adında özel bir yardımcı programı kullanabilirsiniz. Tamamladığınızda, Windows 10'u başlatmak için sürücüden önyükleme yapabileceksiniz.

Microsoft, önyüklenebilir bir Windows USB sürücüsü oluşturabilen, Windows To Go adı verilen bir araç sunar. Ancak bu program yalnızca Windows 10'un Enterprise sürümüyle çalışır ve sertifikalı bir Windows To Go sürücüsü gerektirir. WinToUSB ile önyüklenebilir sürücüyü işletim sisteminin herhangi bir sürümünden ve herhangi bir USB sürücüsünden oluşturabilirsiniz. Tek dezavantajı, Windows 10'un bir USB flash sürücüden sabit sürücünüzden çok daha yavaş çalışmasıdır.

 1. 1 Windows 10 Media Creation Tool Dosyasını İndirelim

  Windows 10'u USB sürücüsüne klonlamak için kullanılacak bir Windows 10 ISO dosyası oluşturmak için mevcut bir Windows 10 bilgisayarında oturum açın. Bunu yapmak için, Microsoft'un Medya Oluşturma Aracı'nı Windows 10 web sitesinden indirin . İndirilen MediaCreationTool.exe dosyasına çift tıklayın.

 2. 2 Windows 10 İso Dosyasını İndirme.

  "Uygulanabilir bildirimler ve lisans koşulları" için ilk ekranda Erişim düğmesine tıklayın. "Ne yapmak istiyorsun?" ekranında, "Başka bir PC için yükleme medyası oluştur" seçeneğine tıklayın. Sonrakine tıklayın. "Dil, sürüm ve mimari" ekranında, tüm seçeneklerin doğru olduğunu onaylayın ve ardından İleri'ye tıklayın.

 3. 3 Windows 10 İso Dosyasını İndirme Son.

  "Hangi medyayı kullanacağınızı seçin" ekranında, ISO dosyası seçeneğine tıklayın. Sonrakine tıklayın. 

  Windows.iso dosyasını saklamak için sabit diskinizde bir konum seçin. Kaydet'e tıklayın. Windows 10 şimdi gerekli ISO dosyasını oluşturur. İşlem tamamlandığında, Son'a tıklayın.


  İndirme işlemi internet hızınıza göre değişebilir.

  Hazırda Windows 10 İso dosyanız var ise bu şeçenekleri atlayabilirsiniz.

 4. 4 WinToUSB Yazılımını İndirelim.

  Şimdi USB sürücünüzü yerleştirin. WinToUSB yazılımını web sitesinden indirip yükleyin . Başlamak için ücretsiz sürümü kullanabilir ve ardından daha fazla özelliğe erişmek ve yazılımı ticari olarak kullanmak için $ 29.95 Professional sürümüne yükseltmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

 5. 5 İso Dosyamızı Kullanma Zamanı Geldi.

  WinToUSB'yi Başlat menüsü kısayolundan başlatın. Açılan ekranında, alanının sağındaki düğmeyi tıklayın ve az önce oluşturduğunuz Windows.iso dosyasını seçin. Ardından USB çubuğa klonlamak istediğiniz Windows 10 sürümünü seçin. Sonrakine tıkla.

 6. 6 Usb Belleğimizi Seçelim.

  Bir sonraki ekranda, "Lütfen hedef diski seçin" alanının yanındaki açılır oka tıklayın ve USB sürücünüzü seçin. Bir bölüm düzeni seçmenizi isteyen bir mesaj açılır. "BIOS için MBR" seçeneğine tıklayın ve ardından Evet'e tıklayın.

  Usb Sürücümüzün en az 16Gb olması öneriliyor, işlemlerin daha hızlı bitmesi ve sistemimizin daha performanslı çalışabilmesi için OkumaYazma değerleri yüksek bir usb sürücü kullanmanızı tavsiye ederim.

 7. 7 Hazırlama İşlemine Başlayalım.

  Bir sonraki ekranda, Kurulum modunu seçmek için "Legal" seçeneğine tıklayın. Sonrakine tıklayın. Windows 10 USB belleğimiz bir süre sonra oluşturulacak.

 8. 8 Bios Ekranından Usb Sürücümüzü Seçelim.

  Yükleme işlemi tamamlandığını belirten yüzde 100'e ulaştığında, WinToUSB programını kapatın ve USB sürücüsünü çıkarın.

  Windows 10'u farklı bir bilgisayarda başlatmak istediğinizde, USB sürücünüzü bu bilgisayara yerleştirin, bilgisayar modeline göre "Boot" ekranına erişin ve usb sürücünüzü seçiniz. 

 9. 9 Herşey Tamam 🙂

  "Boot" ekranından usb sürücümüzü seçtikten sonra windows 10 çalışmaya başlayacaktır, yaptığınız değişiklikler ve ayarlar silinmeden kaydolacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

538
131 Paylaşım, 538 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Muhteşem Muhteşem
4
Muhteşem
Ooo Ooo
0
Ooo
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Hahaha Hahaha
0
Hahaha
hLtAkydn
Site Yöneticisi

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı